Zadanie: w 48 godzin napisać program komputerowy. W jednym pomieszczeniu. Bez wychodzenia do domu. Nawet w nocy.

W dniach 27-28 sierpnia (ostatni weekend wakacji) odbędzie się międzynarodowy maraton programowania. Weźmie w nim udział ponad 320 czteroosobowych drużyn z całego świata. Przez 2 dni - 48 godzin i ani minuty dłużej - programiści, w tym Polacy, będą pracować nad stworzeniem w pełni działającej gry lub aplikacji w nowoczesnej technologii programowania zwanej node.js - języku JavaScript interpretowanym po stronie serwera.

Jedynym, autoryzowanym miejscem w stolicy Polski będzie siedziba Gadu-Gadu. W kwaterze popularnego słoneczka, w której na co dzień programuje się nowe wersje komunikatora, programiści zasiądą w specjalnie przygotowanej na to wydarzenie sali konferencyjnej. Drzwi są otwarte dla specjalistów spoza GG Team - liczba miejsc jest ograniczona, dlatego liczy się kolejność zgłoszeń - należy je przesyłać na maila: [email protected]

Dla śmiałków, którzy staną w szranki z programistami z innych państw, GG przygotowało nocleg w swojej siedzibie, bezpłatne wyżywienie i wsparcie techniczno-organizacyjne.

Przez cały weekend będzie można podglądać programistów przez kamerę. Widok z kamery internetowej będzie dostępny na stronie: www.gadu-gadu.pl/maraton48h Wszyscy zainteresowani, kibice, rodziny i znajomi będą mogli rozmawiać z uczestnikami wydarzenia przez specjalny nr Gadu-Gadu: GG 10. Programiści pracować, jeść i spać będą w siedzibie GG.


- Zapraszamy do kibicowania i obserwowania, trzymamy kciuki. Cieszę się, że udało się zorganizować to wydarzenie w Warszawie, połączyliśmy także siły z zespołem co-workingowym http://www.Reaktor.net skupiającym blogerów, autorów start-upów - mówi Jarek Rybus z Gadu-Gadu. - Tego dnia wspólnie włączymy się w międzynarodowy maraton programowania.


Organizatorem wydarzenia jest kalifornijska firma Joyent, fundatorami nagród najwięksi gracze światowego Internetu jak GitHub czy Heroku.

CO, GDZIE, KIEDY:

Miejsce: siedziba GG Network, Kamionkowska 45, Warszawa
Start: 27 sierpnia godz. 2.00 (noc z piątku na sobotę)
Koniec: 29 sierpnia godz. 2.00 (noc z niedzieli na poniedziałek)
Zgłoszenia do udziału w warszawskiej edycji przyjmowane są do 25 sierpnia 2011 do końca dnia na maila: [email protected]

Liczba miejsc ograniczona.

dodał: JakubG
dodaj newsaauto logowanie
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć!
Subskrybuj Newsy! Subskrybuj Pliki!
Poprawny XHTML 1.0! Poprawny CSS! Any Browser Poprawny RSS! Alternatywa
Szukaj:

W:

Windows 7

Już mam wersje RTM
63.64%

Korzystam z ogólno dostępnej RC
0.00%

Czekam aż będzie w sklepach
0.00%

Zostaje przy Viście
9.09%

Zostaje przy XP
27.27%

Kocham linuxa
0.00%

AQQ.komuniaktory.pl - dobra strona komunikatora AQQ Wybierz Altetnatywny Komunikator! Some Kind of Message Spolszczenia Ridix