21 Lipiec 2011, 18:10
Z przyjemnością pragniemy poinformować o nowym portalu poświęconemu w całości komunikatorowi Miranda IM: www.MojaMiranda.pl. Jest to całkowicie prywatny i niekomercyjny projekt. Autorzy portalu zamierzają aktywnie działać na rzecz rozwoju komunikatora oraz jego społeczności. Widać już pierwsze efekty ich pracy: Polski Instalator oraz Miranda IM Auto-Updater.

Oprócz strony głównej, portal posiada:
 • wygodne forum, na którym początkujący użytkownicy otrzymają pomoc - link
 • dział "Dodatki" gdzie każdy może umieścić swoje dzieła i je samodzielnie uaktualniać - link
 • Wikipedię, które każdy może uzupełniać - link
A to wszystko na jednej nazwie użytkownika po pojedynczej rejestracji. Zapraszamy !

dodał: JakubG
08 Wrzesień 2011, 22:58
Na oficjalnej stronie projektu komunikatora Kadu można przeczytać :


7 września 2001 światło dzienne ujrzała pierwsza publicznie dostępna wersja Kadu, napisana przez Tomasza Jarzynkę. Nosiła wersję 0.1 i umożliwiała wysyłanie wiadomości, odbieranie wiadomości (również od anonimów), obsługę statusów offline, online, away, invisible, oddzielne okienko rozmowy oraz dokowanie w KDE. Pierwsze Kadu wymagało KDE 2.x i korzystało z bibliotek Qt 2.3.1 oraz libgg (dzisiaj libgadu) do obsługi sieci GG. Źródła tej pierwszej wersji Kadu można nadal pobrać z naszych serwerów.

Od tamtego czasu bardzo wiele się w Kadu zmieniło - zależności od KDE nie ma już od bardzo dawna, a Kadu kompiluje się i uruchamia nie tylko na platformie Linux, ale także Windows czy Mac OS X. Udało się także uruchomić Kadu na telefonach komórkowych z systemem Maemo (ale z powodu śmierci tego systemu, wsparcie dla tej platformy nie jest kontynuowane). Podążając za wymaganiami użytkowników, od wersji 0.9 Kadu obsługuje nie tylko sieć GG, ale także sieci Jabber/XMPP, Google Talk i Facebook Chat.


Niezmiennie Kadu zapewnia swobodną i łatwą komunikację na wielu platformach systemowych, bez natrętnych reklam i zbędnych dodatków.

Lista najważniejszych zmian od wydania 0.9.0:
 • przesyłanie plików w sieciach Gadu-Gadu i Jabber/XMPP,
 • powiadomienia w oknie rozmowy,
 • lepsza integracja z popularnymi środowiskami graficznymi dla Linuksa, w tym Ubuntu Unity,
 • obsługa listy kontaktów Gadu-Gadu 10 i jej automatyczna synchronizacja,
 • rozpoznawanie utraconego połączenia z Internetem,
 • znacznie zwiększona stabilność oraz wiele pomniejszych poprawek,
 • więcej tłumaczeń.
dodał: JakubG, źródło: Kadu
Posiadacze telefonów Nokia z systemem Symbian^3 mogą korzystać z najnowszej mobilnej wersji komunikatora Gadu-Gadu, która właśnie ukazała się w Ovi Store, serwisie oferującym aplikacje na te urządzenia. Wersja ta jest bezpłatna, przystosowana do smartfonów. Mobilne Gadu-Gadu dla Nokii z systemem Symbian^3 pozwala korzystać z takich możliwości komunikatora, jak m.in.:
 • prowadzenie rozmowy
 • emotikony
 • sygnał "wibracji" informujący o nadejściu rozmowy
 • podświetlane linki
 • korzystanie z katalogu publicznego
 • możliwość zakładania wielu profili.
Gadu-Gadu w Nokii jest obsługiwane w dwóch trybach: poziomym i pionowym, ułatwiających prowadzenie rozmowy i przewijanie listy kontaktów znajomych. Wersja ta będzie stale rozwijana no nowe możliwości. GG w komórce to stały kontakt ze znajomymi, nawet wtedy, gdy jesteśmy poza domem i dostępem do komputera stacjonarnego. Gadu-Gadu na urządzeniach mobilnych cieszy się coraz większym zainteresowaniem, skorzystało z niego już ponad 700 tysięcy użytkowników. Wersje GG na urządzenia z systemem Android i iOS cieszą się niezmiennie dużą popularnością i zajmują czołowe miejsca w rankingach aplikacji bezpłatnych.
GG Network S.A., producent komunikatora Gadu-Gadu, zniósł w tym roku opłaty za korzystanie z aplikacji mobilnych w Appstore (na iPhone i iPad) i Android Markecie. Opłaty za transfer danych zależą od tego, w jakiej sieci użytkownik posiada numer telefonu.


dodał: JakubG
Zadanie: w 48 godzin napisać program komputerowy. W jednym pomieszczeniu. Bez wychodzenia do domu. Nawet w nocy.

W dniach 27-28 sierpnia (ostatni weekend wakacji) odbędzie się międzynarodowy maraton programowania. Weźmie w nim udział ponad 320 czteroosobowych drużyn z całego świata. Przez 2 dni - 48 godzin i ani minuty dłużej - programiści, w tym Polacy, będą pracować nad stworzeniem w pełni działającej gry lub aplikacji w nowoczesnej technologii programowania zwanej node.js - języku JavaScript interpretowanym po stronie serwera.

Jedynym, autoryzowanym miejscem w stolicy Polski będzie siedziba Gadu-Gadu. W kwaterze popularnego słoneczka, w której na co dzień programuje się nowe wersje komunikatora, programiści zasiądą w specjalnie przygotowanej na to wydarzenie sali konferencyjnej. Drzwi są otwarte dla specjalistów spoza GG Team - liczba miejsc jest ograniczona, dlatego liczy się kolejność zgłoszeń - należy je przesyłać na maila: [email protected]

Dla śmiałków, którzy staną w szranki z programistami z innych państw, GG przygotowało nocleg w swojej siedzibie, bezpłatne wyżywienie i wsparcie techniczno-organizacyjne.

Przez cały weekend będzie można podglądać programistów przez kamerę. Widok z kamery internetowej będzie dostępny na stronie: www.gadu-gadu.pl/maraton48h Wszyscy zainteresowani, kibice, rodziny i znajomi będą mogli rozmawiać z uczestnikami wydarzenia przez specjalny nr Gadu-Gadu: GG 10. Programiści pracować, jeść i spać będą w siedzibie GG.


- Zapraszamy do kibicowania i obserwowania, trzymamy kciuki. Cieszę się, że udało się zorganizować to wydarzenie w Warszawie, połączyliśmy także siły z zespołem co-workingowym http://www.Reaktor.net skupiającym blogerów, autorów start-upów - mówi Jarek Rybus z Gadu-Gadu. - Tego dnia wspólnie włączymy się w międzynarodowy maraton programowania.


Organizatorem wydarzenia jest kalifornijska firma Joyent, fundatorami nagród najwięksi gracze światowego Internetu jak GitHub czy Heroku.

CO, GDZIE, KIEDY:

Miejsce: siedziba GG Network, Kamionkowska 45, Warszawa
Start: 27 sierpnia godz. 2.00 (noc z piątku na sobotę)
Koniec: 29 sierpnia godz. 2.00 (noc z niedzieli na poniedziałek)
Zgłoszenia do udziału w warszawskiej edycji przyjmowane są do 25 sierpnia 2011 do końca dnia na maila: [email protected]

Liczba miejsc ograniczona.

dodał: JakubG
06 Sierpień 2011, 23:21
Powstanie nowy duży gracz na rynku reklamy internetowej, ustępujący zasięgiem wyłącznie Grupie Google. GG Network, producent popularnego komunikatora Gadu-Gadu oraz Grupa Allegro, operator największej platformy e-commerce w Polsce łączą siły w zakresie sprzedaży reklam w Internecie. W tym celu działy sprzedaży obu spółek zostaną zintegrowane, tworząc jeden, silny zespół.

Celem nowego biura reklamy jest stworzenie oferty bez precedensu, z wykorzystaniem wieloletniego doświadczenia i potencjału zarówno GG, jak i Allegro, a dzięki temu zapewnienie reklamodawcom dotarcia do milionów polskich internautów w innowacyjny i efektywny sposób. Ścisła współpraca GG Network i Grupy Allegro otworzy nowe możliwości dla rynku, zaś pierwsze korzyści ze współpracy pojawią się w kategoriach tematycznych motoryzacja i finanse.


- To strategiczna współpraca, pozwalająca na połączenie kompetencji obecnych zespołów - mówi Tomasz Jażdżyński, Prezes Zarządu GG Network S.A. - Synergia działań obu spółek, należących do tego samego właściciela jest naturalnym i korzystnym krokiem. Oczekujemy, iż wspólnie będziemy odgrywać wiodącą rolę na rynku reklamy internetowej.


- Gadu-Gadu to bardzo silny gracz na polskim rynku reklamy internetowej z uznanymi i wiodącymi produktami pozwalającymi na szybkie dotarcie do milionów internautów, z kolei w Grupie Allegro posiadamy kompetencje związane z unikalną wiedzą o oczekiwaniach i rzeczywistych zachowaniach zakupowych użytkowników oraz reklamą efektywnościową i ogromny potencjał mierzony liczbą odsłon - mówi Grzegorz Wójcik, CEO Grupy Allegro. - Cieszymy się z połączenia sił dwóch liderów.


Według najnowszego badania Megapanel zagregowany zasięg wydawców, obejmujący m. in. witryny takie jak Allegro.pl, Bankier.pl, Ceneo.pl, Otomoto.pl, Gadu-Gadu.pl, GG.pl oraz aplikacje komunikatora Gadu-Gadu i radia OpenFM, sięga prawie 80%, dając im drugie miejsce na rynku i pozwalając zdystansować wszystkich lokalnych konkurentów za wyjątkiem Grupy Google. Szefem nowego, zintegrowanego zespołu zostanie Jacek Makowski. Posiada on bogate doświadczenie w rynku reklamy internetowej, współtworzył i przez wiele lat zarządzał biurem reklamy Grupy Onet.pl, ostatnio w Axel Springer Polska. Od marca 2011 roku pełni on funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej IAB Polska. Allegro i Gadu-Gadu należą do Naspers Ltd., światowego koncernu działającego w sektorach mediów, Internetu i rozrywki on-line - www.naspers.com
dodał: JakubG
21 Czerwiec 2011, 22:02
1. miejsce na podium już w kilka godzin po wydaniu!. Od dzisiaj dostępna jest długo oczekiwana, mobilna wersja komunikatora Gadu-Gadu na tablet iPad. Już w kilka godzin po wydaniu, znalazła się ona na 1. miejscu rankingu najpopularniejszych, bezpłatnych aplikacji na iPada w AppStore w kategorii "Social networking"!

Miłośnicy urządzeń spod znaku popularnego "jabłuszka" jeszcze do niedawna mogli korzystać z Gadu-Gadu tylko przez iPhone'a. Teraz GG Network poszerzyło ofertę o kolejną mobilną wersję komunikatora i od dzisiaj można korzystać z GG także na iPadach.

Mobilne Gadu-Gadu na iPada pozwala na korzystanie z tych samych funkcji komunikatora, które były dotychczas dostępne w GG na iPhone'a oraz wprowadza kilka nowych, ciekawych cech. Są to:
 • możliwość korzystania z funkcji kopiuj/wklej w oknie rozmowy,
 • obsługa emotikon,
 • obsługa trybu "Tylko dla znajomych",
 • obsługa ignorowanych kontaktów (możliwość blokowania i odblokowywania kontaktów),
 • usuwanie archiwum rozmów,
 • wprowadzono wygodną możliwość dostosowywania komunikatora z poziomu ustawień systemowych tabletu (m.in. powiadomienia Push, dźwięki, wibracje)
a także posiada takie właściwości, jak m.in.:
 • klikalne linki
 • zamykanie rozmów z wykorzystaniem gestów typowych dla iPada (tzw. multitouch)
 • dodawanie/edycja/usuwanie kontaktów
 • historia rozmów
 • wyszukiwanie na liście kontaktów i w katalogu publicznym
 • obsługa "Push Notifications" - powiadomienia
 • synchronizacja listy kontaktów (zmiany wprowadzone na liście kontaktów zostają zachowane również w wersji instalacyjnej, desktopowej GG)
 • obsługa multilogowania - (można być jednocześnie zalogowanym na tym samym numerze GG zarówno na tablecie iPad (lub iPhone lub innej wersji mobilnej) i na wersji instalacyjnej desktopowej
 • wyświetlanie awatarów znajomych na liście kontaktów.
Mobilna wersja GG pozwala być cały czas w kontakcie ze znajomymi, oferuje rozmowy tekstowe, ustawianie statusów i opisów tekstowych, wyszukiwanie kontaktów w katalogu publicznym i wiele innych funkcjonalności przydatnych w sytuacji, gdy jesteśmy z dala od domu, pracy czy szkoły. Gadu-Gadu w urządzeniach przenośnych spotyka się z coraz większym zainteresowaniem. Już w kilka godzin po wydaniu, wersja GG dla iPada znalazła się ona na 1. miejscu rankingu najpopularniejszych, bezpłatnych aplikacji na iPada w AppStore w kategorii "Social networking"! - http://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewTop?genreId=6005&id=25143&popId=44 (link wymaga zalogowania do iTunes).

Podobnie dużym powodzeniem cieszy się GG na iPhone - aplikacja zajmuje wysokie miejsca w rankingach w Apple Store (3. miejsce w kategorii "Social networking") i w Android Market (2. miejsce na liście najpopularniejszych bezpłatnych aplikacji). Mobilne Gadu-Gadu w rankingu popularności o kilka miejsc przegoniło w Android Market takie globalne serwisy i aplikacje, jak: Youtube (3. miejsce), Facebook (4) czy Skype (5).

Producent komunikatora Gadu-Gadu - GG Network S.A. - zniósł kilka miesięcy temu opłaty za korzystanie z aplikacji na systemy Android i iOS. Nie dotyczy to transferu danych, którego sposób rozliczania zależy od sieci komórkowej. Ze wszystkich wersji Mobilnego GG w maju skorzystało blisko 700 tysięcy użytkowników. Wraz z wydaniem Mobilnego Gadu-Gadu na iPada ukazała się aktualizacja wersji GG na smartfon iPhone (najnowsza wersja Gadu-Gadu dla iPhone: 2.3.0). Posiada one te same funkcjonalności, co wersja GG dla iPada.

dodał: JakubG
Wysokie, 2. miejsce na liście najpopularniejszych aplikacji zajęła wersja mobilna Gadu-Gadu w sklepie on-line Android Market, oferującym programy na urządzenia przenośne z tym systemem. Komunikator cieszy się niezmiennie dużym powodzeniem. To szybki awans i droga na szczyt - jeszcze w połowie maja aplikacja była na 4. miejscu.

Mobilne Gadu-Gadu w rankingu popularności o kilka miejsc przegoniło takie globalne serwisy i aplikacje, jak: Youtube (4. miejsce), Skype (7.), czy Facebook (12.). Producent komunikatora Gadu-Gadu - GG Network - zniósł kilka miesięcy temu opłaty za korzystanie z aplikacji na systemy Android i iOS. Nie dotyczy to transferu danych, którego sposób rozliczania zależy od sieci komórkowej. Ze wszystkich wersji Mobilnego GG w maju skorzystało blisko 700 tysięcy użytkowników.

Mobilna wersja GG pozwala być cały czas w kontakcie ze znajomymi, oferuje rozmowy tekstowe, wysyłanie plików, zdjęć, statusy i ustawianie opisów, zakładki, dostęp do katalogu publicznego i wiele innych funkcjonalności przydatnych w sytuacji, gdy jesteśmy z dala od domu, pracy czy szkoły.

Podobnie na brak zainteresowania GG nie może narzekać wśród sympatyków systemu iOS działającym na telefonach iPhone firmy Apple. W AppStore mobilne Gadu-Gadu znajduje się na wysokim, 3. miejscu w kategorii "Social networking".

dodał: JakubG
08 Czerwiec 2011, 17:30
Możliwość prowadzenia rozmów tekstowych w Gadu-Gadu to nie wszystko. Dzięki komunikatorowi można bowiem korzystać również z bezpłatnych połączeń audio i wideo i dzięki temu być jeszcze bliżej swoich znajomych z GG. Pod hasłem "Bądź blisko tych, którzy są daleko" rozpoczęła się kampania promocyjna tych usług.
Korzystanie z rozmów audio i video w GG jest niezwykle proste - wystarczy mieć aktualną wersję komunikatora Gadu-Gadu oraz podpięte do komputera słuchawki i mikrofon. Tylko tyle potrzeba, żeby za darmo dzwonić do milionów osób. Możliwość przeprowadzania rozmów audio w wysokiej jakości (HD) oraz rozmów wideo z innymi osobami korzystającymi z Gadu-Gadu - zarówno w kraju jak i zagranicą - nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami.

Kampania internetowa kieruje do odświeżonej strony. Oprócz najważniejszych informacji o usługach telefonii internetowej, na stronie użytkownicy znajdą:
 • proste animacje pokazujące, jak zadzwonić z Gadu-Gadu,
 • rozbudowany dział pomocy technicznej dotyczący usług VoIP,
 • możliwość sprawdzenia cennika połączeń płatnych na telefony stacjonarne i komórkowe, a także możliwość zakupu pakietów tanich minut oraz własnego numeru stacjonarnego za symboliczną złotówkę (z dowolnej polskiej strefy numeracyjnej).
Kampania obejmie swoim zasięgiem przede wszystkim media własne Gadu-Gadu, w tym komunikator GG, serwisy kontentowe, a także największe polskie radio internetowe OpenFM.

dodał: JakubG
Dzięki specjalnemu, zintegrowanemu z Gadu-Gadu.pl serwisowi możliwa jest od dzisiaj jeszcze szybsza rejestracja na portalu eDarling. Pod adresem www.edarling.gadu-gadu.pl użytkownicy Gadu-Gadu i wszyscy zainteresowani internauci znajdą prosty formularz, po którego wypełnieniu można zarejestrować się w serwisie edarling.pl i odnaleźć partnera na życie.


Dwie firmy znane z tego, że pomagają ludziom nawiązywać znajomości i zbliżyć się do siebie, postanowiły połączyć siły. Od piątku 27 maja dostępny jest serwis www.edarling.gadu-gadu.pl, umożliwiający użytkownikom Gadu-Gadu i wszystkim innym internautom szybką rejestrację w serwisie edarling.pl.

Integrację serwisów pozytywnie ocenia Dyrektor Zarządzający portalu eDarling, Kay Rieke: "Bardzo cieszy nas fakt, że udało nam się nawiązać tę strategiczną współpracę. Gadu-Gadu jest dla nas jednym z najważniejszych partnerów w Polsce i mam nadzieję, że razem uda nam się zdobyć zaufanie polskich singli oraz dostarczyć im wiele radości."


Nawiązując współpracę, oba serwisy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom polskich singli, szukających partnera za pośrednictwem Internetu. Znalezienie miłości w Internecie stało się teraz łatwiejsze.
dodał: JakubG
Stabilność, przyjazna obsługa, stonowane kolory i zakończenie etapu "beta" - to tylko część nowości w ramach pakietu zmian, który wprowadza najnowsze wydanie
Gadu-Gadu, najpopularniejszego komunikatora w Polsce. Wersję stabilną, oznaczoną jako GG 10.5 można już pobierać bezpłatnie ze strony komunikator.gadu-gadu.pl Uwzględnia ona wiele uwag zgłaszanych przez użytkowników. To nie koniec nowości, jakie zapowiada GG Network w tym roku:

- Wiemy, że wersje z ostatnich dwóch lat nie do końca spełniły oczekiwania użytkowników, były pamięciożerne, nieintuicyjne i przytłaczały funkcjami. Do końca tego roku chcemy to naprawić. Gadu-Gadu ma być lekkie, przystosowane do wielu systemów i przyjazne - mówi Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu GG Network S.A., który od początku tego roku kieruje spółką.

Lista poprawek w GG 10.5 nie wyczerpuje więc zmian, jakich życzyliby sobie docelowo użytkownicy i sami twórcy komunikatora.

- Obecny pakiet zmian w GG 10 jesteśmy winni użytkownikom na już, na teraz - mówi Jarek Rybus, PR manager Gadu-Gadu. - Jednocześnie pracujemy nad nową platformą GG, którą chcemy oddać internautom jesienią.


W wersji GG 10.5 wprowadzono najpilniejsze poprawki związane z codziennym użytkowaniem komunikatora - dotyczą one zarówno wyglądu, łatwości obsługi, jak i stabilności oprogramowania. Duże zmiany wprowadzono w wyglądzie i funkcjonalności okna rozmowy. W GG 10.5 usunięto boczny pasek zakładek, umożliwiono lepsze dopasowywanie rozmiaru, wyeksponowano podstawowe opcje przydatne podczas pogawędek. Okno rozmowy nabrało schludnego, stonowanego koloru, jest czytelne i intuicyjne. Rozmowa znowu jest w centrum uwagi. Uważni użytkownicy dostrzegą w GG 10.5 nowe, wypukłe ikonki dostępności (popularne słoneczka, m.in.: dostępny, zaraz wracam, niedostępny). Zostały one ponadto dopasowane do różnych rozmiarów ikon w systemie Windows 7.

Użytkownicy nowej wersji komunikatora otrzymali lepszą edycję kontaktów, szybkie komentowanie opisów znajomych. Aby przyspieszyć działanie aplikacji, zrezygnowano z automatycznego pokazywania tzw. hoovera (okienko z danymi kontaktu) - pojawia się ono dopiero po kliknięciu. GG 10.5 pozwala być na bieżąco z tym, co dzieje się w kraju i na świecie: poprawiono panel informacji z portalu gadu-gadu.pl - sekcja wiadomości jest bardziej przejrzysta, a po kliknięciu na nią otwiera się obok komunikatora okno z najważniejszymi artykułami.

Zrzut ekranu: GG 10.5
strony: 1, 2, 3, 4, 5 ... 110 | dodaj newsaauto logowanie
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć!
Subskrybuj Newsy! Subskrybuj Pliki!
Poprawny XHTML 1.0! Poprawny CSS! Any Browser Poprawny RSS! Alternatywa
Szukaj:

W:

Windows 7

Już mam wersje RTM
63.64%

Korzystam z ogólno dostępnej RC
0.00%

Czekam aż będzie w sklepach
0.00%

Zostaje przy Viście
9.09%

Zostaje przy XP
27.27%

Kocham linuxa
0.00%

AQQ.komuniaktory.pl - dobra strona komunikatora AQQ Wybierz Altetnatywny Komunikator! Some Kind of Message Spolszczenia Ridix