» O serwisie Alternatywa.Info

Alternatywa - pierwszy portal Portal Alternatywa narodził się tak szybko, jak szybko zrodził się sam pomysł.

Początkowo tworzyły go dwie osoby: Kinio25, oraz Seamon. Jednakże już po dość krótkim czasie potrzebowaliśmy pomocy kogoś, kto jest bardzo biegły w php, MySQL, oraz może pomóc nam z dość trudnym działem, a mianowicie Jabberem.

Alternatywa - pierwszy portal Wybór padł na już wcześniej znanego mi kg. Pomoc dość szybko przyniosła spodziewane efekty i po dwóch dniach pierwotna wersja Alternatywy, oparta o phpBB działała dumnie na serwerze Boo.pl. Jednakże po dość krótkim czasie zdecydowaliśmy się zrezygnować z czegoś a'la phpBB i rozpoczęliśmy poszukiwania dobrego dla wszystkich systemu portalowego. Nasz wybór padł na polski jPortal, który z biegiem czasu, dzięki modyfikacjom kg stał się chyba jednym z lepszych CMS'ów.
Od startu Alternatywy minął już ponad rok i przez ten czas bardzo wiele rzeczy się zmieniło.Przede wszystkim warto nadmienić o powołaniu do życia grupy Komunikatory.Pl, którą tworzy Alternatywa, Komunikatory.Boo.Pl, oraz ggcenter.net. Portal rozwija się bardzo dynamicznie. Oferujemy miejsce na własne konta WWW osobom piszącym wtyczki, pomagamy wielu uzdolnionym osobom w realizacji ich projektów (Spolszczenia, Schemacik, Europe oraz wiele, wiele innych). Rzecz jasna cały czas poszerzamy własną paletę usług (serwer sieci Jabber, zestaw sympatycznych ikonek-Alternatywek, czat jak i inne).Cały czas stopniowo wdrażane są też inne projekty,zawierane są liczne współprace, między innymi z AQQ, Paplą jak i innymi stronami, niekoniecznie związanymi z tematyką "komunikatorową" :) Wydaje mi się, że nie muszę już pisać po wprowadzeniu wszystkich planowanych zmian konkurencja zostanie daleko w tyle, otóż faktem jest to, że pod względem technicznym, dzięki ogromnemu wkładowi kg, dzięki przychylności Livenetu jak i thc.net.pl, oraz umiejętnościom negocjatorskim pewnej persony konkurencja stopniowo zostaje w tyle. Priorytetowym celem grupy Komunikatory.Pl już nie jest uzyskanie statusu pierwszych po wiadomosc.info. Plany na nowy rok są proporcjonalnie wyższe, większe.Z pomocą internautów napewno uda nam się wnieść jeszcze więcej świeżości, finezji i innowacyjności w skostniały świat stron traktujących o komunikatorach internetowych.

Mariusz Jakubowski (aka kg) postanowił odłączyć się od grupy Komunikatory.pl w styczniu 2006 r.

Pozdrawiam wszystkich, którzy są stałymi odwiedzającymi Wortal Komunikatory.Pl, chylę czoła przed przyjaciółmi, którzy nieraz na wiele sposobów nam pomagają. Mam nadzieję, że i Was-odwiedzających- jak i Was-przyjaciół naszego Wortalu- będzie z dnia na dzień coraz więcej!
W imieniu Komunikatory.Pl - Kinio25 :)auto logowanie
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć!
Subskrybuj Newsy! Subskrybuj Pliki!
Poprawny XHTML 1.0! Poprawny CSS! Any Browser Poprawny RSS! Alternatywa
Szukaj:

W:

Windows 7

Już mam wersje RTM
63.64%

Korzystam z ogólno dostępnej RC
0.00%

Czekam aż będzie w sklepach
0.00%

Zostaje przy Viście
9.09%

Zostaje przy XP
27.27%

Kocham linuxa
0.00%

AQQ.komuniaktory.pl - dobra strona komunikatora AQQ Wybierz Altetnatywny Komunikator! Some Kind of Message Spolszczenia Ridix